19 stycznia 2017

Inwestycje

Szpital w Piekarach Śląskich poszukuje sprzętu

Szpital Miejski w Piekarach Śląskich prowadzi przetarg na sprzęt do nowo wybudowanego budynku. Koszt przedsięwzięcia to 30 mln zł. 

Budowa nowego gmachu szpitala rozpoczęła się w 2014 roku. Obecnie trwają jeszcze niektóre prace wykończeniowe, budowa budynku centralnej tlenowni, roboty przy obiektach już istniejących oraz przy zagospodarowaniu terenu. Budynek, w którym pacjenci mają być przyjmowani od drugiego kwartału 2017 r. ma blisko 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 

Budynek to nie wszystko

Nowoczesny, dopasowany do najwyższych standardów obiekt trzeba jednak wyposażyć. Dlatego obecnie trwa przetarg na dostarczenie kompleksowego wyposażenia i sprzętu medycznego, którego wartość wynosi 30 mln zł. – Dopiero jak zakupimy sprzęt po przetargu i lekarze będą mogli przy pomocy tego sprzętu leczyć pacjentów, powiemy że szpital jest gotowy - mówi Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego. – Czekają nas szkolenia, nauka na tym sprzęcie i zastosowanie technologii informatycznych, żeby wszystko funkcjonowało od parteru po ostatnie piętro. 

Finał wielkiej inwestycji 

Przypomnijmy, że w nowo wybudowanym, pięciokondygnacyjnym budynku znaleźć mają się wszystkie szpitalne oddziały. Parter zajmie izba przyjęć (ogólna, chirurgiczna i ginekologiczna). Na pierwszym piętrze zlokalizowane będą oddziały endokrynologiczny i geriatryczny, natomiast na drugim – oddział wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym. Piętro wyżej znajdzie się ginekologia, położnictwo oraz oddział noworodkowy z blokiem porodowym. Najwyżej zlokalizowany będzie oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej, a także na blok operacyjny. Do tej pory inwestycja pochłonęła już 43 mln zł. O rozbudowie placówki pisaliśmy tutaj.

W skrócie:

  • Zakończyła się budowa nowego gmachu szpitala w Piekarach Śląskich 
  • Prowadzony jest przetarg na wyposażenie rozbudowanej placówki
  • Wartość przetargu wynosi 30 mln zł
 

Przeczytaj również: