16 marca 2017

Inwestycje

Szpital w Kłobucku wyremontował izbę przyjęć

Nowoczesna izba przyjęć została w połowie marca otworzona po remoncie w kłobuckim szpitalu. Modernizacja obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2016 r., kosztowała blisko 2 mln zł. 

Placówka gotowa na sieć szpitali 

Inwestycja, która w całości została sfinansowana ze środków Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku miała na celu dostosowanie obiektu do obowiązujących norm. Dzięki niej, szpital w całości spełnia kryteria niezbędne do wpisania do sieci szpitali, która ma zacząć obowiązywać  od października. – Co kilka lat oddajemy kolejne inwestycje w służbie zdrowia. Dzisiaj oddajemy nową izbę przyjęć, inwestycję za ponad 2 mln złotych. Spotykamy się tutaj także z tego powodu, że nasze szpitale w Kłobucku i Krzepicach znalazły się w sieci szpitali. Spełnienie kolejnego wymogu NFZ, czyli izba przyjęć we wspaniałym standardzie to ważne dla nas wydarzenie – mówił podczas uroczystego otwarcia starosta Henryk Kiepura.

 Szpital w Klobucku wyremontował izbę przyjęć

 

Nowy podjazd dla karetek

Inwestycja podzielona była na trzy etapy. Pierwszy zakładał prace ziemne, uwzględniające przede wszystkim przełożenie zewnętrznych instalacji, które znajdywały się na miejscu planowanych nowych budynków. Druga część prac obejmowała budowę nowoczesnego podjazdu dla karetek pogotowia ratunkowego. Zadaszona rampa została zabezpieczona dwiema bramami. Został w niej zainstalowany również system nawiewu ciepłego powietrza, co pozwoli zwiększyć komfort pacjentów oraz zespołu ratowniczego. Ostatnia część inwestycji polegała na dobudowie nowych pomieszczeń oraz wyremontowaniu istniejącej już izby przyjęć. Najbardziej pracochłonna była wymiana instalacji m.in. elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania. Izba przyjęć ma również nowy system wentylacji mechanicznej oraz instalację gazów medycznych.   

Szpital w Klobucku wyremontował izbę przyjęć

 

Dla pacjentów najważniejsza będzie poprawa komfortu opieki. Wyremontowane i nowocześnie wyposażone zostały m.in. sale zabiegowe, recepcja czy łazienki, które zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Mój poprzednik Marian Nowak rozpoczął tę inwestycję, a ja ją dokończyłam. w 2015 rozpoczęliśmy prace projektowe, a w styczniu tego roku mieliśmy gotowy obiekt – podsumowała podczas otwarcia Joanna Maruszczyk, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku.

W skrócie:

  • Szpital w Kłobucku wyremontował izbę przyjęć i wybudował nowoczesny podjazd dla karetek 
  • Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł
  • Placówka sfinansowała modernizację obiektu ze środków własnych 
 

Przeczytaj również: