16 sierpnia 2018

Planowane inwestycje

Szpital im. Dietla w Krakowie czeka generalny remont

Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla w Krakowie w ciągu dwóch lat zostanie odnowiony. Przebudowa zapewni jeszcze bardziej komfortowe warunki dla pacjentów oddziałów: kardiologii, reumatologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji. Dotacja unijna pozwoli również na wymianę instalacji m.in.: CO, wodno-kanalizacyjnej, wentylacji i klimatyzacji. Inwestycja pochłonie łącznie 12 mln zł, z czego 9 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. 

Przebudowane pomieszczenia staną się komfortowymi i przestronnymi salami dla pacjentów. Do tej pory chorzy byli hospitalizowani w 4 osobowych pokojach, natomiast po remoncie dominować mają mniejsze 2-3 osobowe sale z łazienkami. Dodatkowo wszystkie będą przystosowane do wymogów osób niepełnosprawnych i seniorów. Nowoczesny sprzęt pozwoli na stały monitoring stanu pacjenta i jego parametrów życiowych.

Prace remontowe obejmą gabinety diagnostyczne i zabiegowe, sale wzmożonego nadzoru kardiologicznego, toalety na korytarzach, pomieszczenia kuchni oraz magazyny. Środki pozwolą również na montaż zbiornika rezerwowego na wodę, wymianę instalacji m,in wodno-kanalizacyjnej, wentylacji, klimatyzacji oraz odnowienie szatni, którą codziennie jest odwiedzana przez personel medyczny. 

Przetarg na wykonanie przebudowy zostanie ogłoszony w najbliższych  dniach. Prace remontowe będą prowadzone etapami, dzięki czemu nie ograniczą one przyjęć nowych pacjentów. Hospitalizowani muszą być jednak przygotowani na pewne utrudnienia - pacjenci z kolejno modernizowanych oddziałów będą przenoszeni do innych części szpitala. Prace remontowe mają zakończyć się w sierpniu 2020 roku. 

Całkowity koszt inwestycji to 12 mln zł. Dyrekcji szpitala udało się uzyskać 9 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W ramach programu łącznie przeznaczono 131 mln euro na modernizację placówek z sektora ochrony zdrowia w całym województwie małopolskim.

Przeczytaj również: