10 maja 2017

Inwestycje

Remont Szpitala w Stalowej Woli

Rozpoczęły się prace remontowe w stalowowolskim szpitalu. Dzięki inwestycji Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Izba Przyjęć zostaną unowocześnione i rozbudowane. Modernizacja pochłonie blisko 8,6 mln zł. Pieniądze będą pochodzić ze środków powiatu oraz dotacji Skarbu Państwa. 

Szpital w Stalowej Woli z dofinansowaniem 

Remont, który rozpoczął się na początku maja prowadzony jest w celu poprawy jakości wykonywanych świadczeń i zwiększenia efektywności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Izby Przyjęć. Jednostki te zostaną rozbudowane i dopasowane do obowiązujących norm. Koszt wynoszący około 8,6 mln zł w większości poniesie powiat stalowowolski, który przeznaczył na ten cel sumę 5,2 mln zł. Dodatkowo inwestycja zostanie wsparte dotacją w wysokości 3,4 mln zł, pochodzącą ze Skarbu Państwa. – Długo czekaliśmy na to zadanie. Wprawdzie mimo uzyskanego dofinansowania, wymaga ono sporych nakładów z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, ale ogromnie cieszę się, że rozpoczynamy jego realizację. Ta inwestycja mocno odmieni oblicze szpitala i przede wszystkim pozytywnie wpłynie na komfort pacjentów SOR-u oraz Izby Przyjęć – przekonuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Podpisanie umowy z wykonawcą - firmą ERBUD

 

Inwestycja zostanie przeprowadzona w kilku etapach, tak aby mimo prowadzonych prac, Oddział Ratunkowy dalej mógł przejmować pacjentów. Pierwszy etap obejmuje prace w pomieszczeniach zajmowanych przez SOR na niskim parterze oraz budowę nowego traktu komunikacyjnego do Stacji Dializ z podnośnikiem łóżkowym. W dalszej kolejności pomieszczenia po dziale diagnostyki obrazowej zostaną dostosowane do potrzeb rozbudowanej Izby Przyjęć oraz SOR-u. W związku z tymi pracami zostanie wykonane również nowe wejście w miejscu podjazdu dla karetek. Wymieniona będzie również winda osobowa.  

Remont w etapach 

W ostatnim etapie, który zostanie przeprowadzony na wysokim parterze, wyremontowane zostaną dotychczasowe pomieszczenia Oddziału Ratunkowego. Zmodernizowana będzie też główna klatka schodowa. Pojawi się nowa winda łóżkowa oraz rozdzielna elektryczna dla budynku. – SOR jest bardzo ważnym elementem naszego szpitala. Dlatego wydajemy duże środki na ten cel. Cały czas będziemy musieli utrzymywać pracę w szpitalu i przyjmować pacjentów na SOR-ze, więc trzeba sobie zdać z tego sprawę, że będzie to bardzo trudne zadanie, dlatego zostało one podzielone na 3 etapy. Mam nadzieję, że ze wszystkim się uporamy. Przewidywany termin wykonania zadania to 30 marzec 2018 roku. Wtedy ten odział zostanie oddany do użytku – mówi Janusz Zarzeczny.

Prace remontowo-budowlane powinny zakończyć się w marcu przyszłego roku. 

W skrócie:

  • Ruszył remont SOR-u Szpitala w Stalowej Woli 
  • Inwestycja będzie kosztować 8,6 mln zł. Większość środków będzie chodzić ze budżetu powiatu 
  • Finał remontu zaplanowano na marzec 2018 r. 
 

 

Przeczytaj również: