7 czerwca 2019

Inwestycje

Remont SOR i Centrum Urazowego w USK w Opolu

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów z Opolszczyzny – Uniwersytecki Szpital Kliniczny rusza z długo oczekiwaną i bardzo potrzebną rozbudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Centrum Urazowego. Zyskają przede wszystkim pacjenci, ale i personel medyczny, bo zmodernizowane wnętrza wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny to większy komfort pobytu i leczenia.

Przebudowany zostanie punkt przyjęć pacjentów planowych – dobudowany zostanie nowy budynek o powierzchni 1200 m kwadratowych, co pozwoli na przyjęcia w dużo bardziej komfortowych warunkach. Nowa sala obserwacyjna na 10 osób, nowe gabinety, osobna ścieżka przyjęć pediatrycznych – większa przestrzeń pozwoli uniknąć tłoku, na który teraz skarżą się pacjenci.W czwartek (6.06) podpisana została umowa o rozpoczęciu prac z firmą Polbau sp. z o.o – która już w poniedziałek (10.06) chce rozpocząć prace.

- Mamy jeden z największych SOR-ów w Polsce, przyjmujemy na nim rocznie 55 tys. pacjentów – tłumaczy dyr. generalny USK Dariusz Madera. - Po przebudowie będziemy w stanie przyjmować szybciej i więcej pacjentów, planujemy też zwiększyć zatrudnienie personelu medycznego. To bardzo ważna zmiana, że zostanie oddzielony punkt przyjęć przypadków ostrych od planowych przyjęć do szpitala. Co istotne, mimo remontu oddział ratunkowy nie ograniczy działalności.

Projekt realizowany będzie w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020.
Umowa została podpisana przez dyrektora generalnego USK Dariusza Maderę oraz Jana Mistura, członka zarządu firmy Polbau.

Źródło: materiały prasowe USK w Opolu

Przeczytaj również: