12 kwietnia 2017

Inwestycje

Remont interny na gdańskiej Zaspie

34 łóżka dla pacjentów znalazły się w oddanym właśnie do użytku oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego na Zaspie, należącego do spółki Copernicus. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł. 

Prace modernizacyjne zostały podjęte w jednej z części oddziału chorób wewnętrznych, która zajmuje całe skrzydło budynku. Łącznie obejmuje ona 16 sal dla pacjentów oraz pomieszczenia przeznaczone dla personelu. – Staramy się, aby standardy w naszych szpitalach były coraz wyższe – powiedział Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Ta modernizacja jest kolejnym etapem zmian, jakie przeprowadzamy. Dzięki takim remontom pacjenci mają bardziej komfortowe warunki powrotu do zdrowi, a personel – pracy. To jeszcze nie koniec – szpital planuje bowiem II etap remontu – modernizację prawego skrzydła Oddziału Chorób Wewnętrznych. Warto podkreślić, że dzięki konsekwentnej polityce samorządu województwa szpitale marszałkowskie, w tym szpital im. św. Wojciecha działają w większości w formie spółek leczniczych, a to pozytywnie wpłynęło na ich rozwój i efektywność zarządzania – dodał.

Wyremontowany oddział internistyczny

 

Gruntowna modernizacja oddziału

Po remoncie do dyspozycji pacjentów oddano 15 sal dwuosobowych wyposażonych w łazienki oraz nowe meble. Na oddziale znajduje się również jedna sala podwyższonego nadzoru, w której znalazły się cztery łóżka. Sala wyposażona jest również m.in. w pompy infuzyjne. – Po gruntownej modernizacji, która rozpoczęła się w połowie października ubiegłego roku jest czysto i wygodnie – mówi dr Awa Barlikowska-Kostiuk, ordynator jednego z największych na Pomorzu oddziałów internistycznych w szpitalu na gdańskiej Zaspie. – Sale chorych są przestronne, bez kłopotu można na nich manewrować łóżkami, co szczególnie ważne jest, gdy starszy pacjent jest leżący. Osoby, które poruszają się z trudem mają dosłownie dwa kroki do łazienki. 

W ramach modernizacji odnowiono również gabinet lekarski, punkt pielęgniarski oraz pomieszczenie do mycia i dezynfekcji naczyń sanitarnych. Wyremontowano gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Kupiono do niego stół zabiegowy i nową lampę.

Planowany zakup wyposażenia 

Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł. 2 mln pochodziły z budżetu województwa pomorskiego. Pozostała suma została wygospodarowana ze środków własnych szpitala. Dyrekcja planuje jeszcze zakup dodatkowego wyposażenia, które znajdzie się na wyremontowanym oddziale. Chodzi o przenośny respirator oraz system centralnego monitorowania pacjenta. Dzięki kamerom i kardiomonitorom pielęgniarka przebywająca w dyżurce będzie mogła nadzorować kondycję pacjentów znajdujących się na oddziale. 

W skrócie:

  • Szpitala Specjalistycznego na Zaspie przeprowadził remont jednego ze skrzydeł oddziału internistycznego
  • W wyremontowanej części znalazło się łącznie 16 sal dla 34 pacjentów 
  • Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł.
Źródło: Pomorskie.eu

Przeczytaj również: