7 sierpnia 2018

Inwestycje

Przemyśl: Oddział Onkologii po gruntownym remoncie

Remont Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu kosztował prawie milion złotych. Odnowione zostały wszystkie pomieszczenia oraz zainstalowano klimatyzację, wymieniono wykładziny i sprzęt medyczny. Szpital zainwestował również w nowe meble, wyposażenie oraz materiały medyczne.

Uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału odbyło się w środę (1 sierpnia). Dr Tomasz Ciszewski, kierownik oddziału onkologicznego z pododdziałem dziennej chemioterapii Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu (Podkarpackie), podkreślił, iż uroczystość ma zwrócić uwagę na zmianę jakości, która nastąpiła w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Dzięki kontraktom z NFZ na nowe świadczenia, nie tylko istnieje  możliwość podawania chemioterapii w warunkach jednego dnia, jak było to dotychczas, lecz także w trybie kilkudniowych hospitalizacji. Może stosować wiele najnowocześniejszych terapii stosowanych w ramach 10 programów lekowych. 

Wyremontowane sale dysponują nowoczesnymi łóżkami szpitalnymi. Wyposażone są w sprzęt pozwalający na stałe monitorowanie stanu pacjenta z centrali znajdującej się w dyżurce pielęgniarek. To znacznie poprawiło komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: