7 maja 2018

Inwestycje

Portal E-zdrowia w Szpitalu im. Rydygiera w Łodzi

Pacjenci Centrum Medycznego im. dr. L. Rydygiera niedługo będą leczyć się bez wychodzenia z domu. Powstanie portal, dzięki któremu lekarze będą mieli natychmiastowy dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta.

Pacjenci korzystający z portalu będą mogli pobrać wyniki swoich badań i e-zwolnienia, natomiast lekarze uzyskają możliwość prowadzenia ze sobą telekonsultacji (z udostępnienianiem dokumentacji medycznej). Wdrażanie nowych medycznych e-usług ma się rozpocząć jeszcze w bieżącym kwartale. 

Całkowity koszt inwestycji to około 2,1 mln złotych, z czego 1,4 mln złotych zostanie sfinansowane z środków Unii Europejskiej. Spośród 50 nadesłanych projektów z całego województwa, Urząd Marszałkowski w Łodzi najwyżej ocenił  projekt przygotowany przez Szpital im. Rydygiera. Pozostałą kwotę ma wyłożyć miasto.

W drugiej połowie 2018 roku Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera wprowadzi:

  • e-zwolnienia
  • telekonsultacje między lekarzami
  • udostępnianie oraz przyjmowanie wyników badań pacjenta z innych placówek medycznych (np. badań laboratoryjnych)
  • możliwość pobrania dokumentacji medycznej przez pacjenta
  •  e-wywiad lekarski

Usługi e-medyczne w Polsce nie są jeszcze szeroko rozpowszechnione, choć jest to coraz częściej poruszany temat wśród pacjentów. Elektroniczna wymiana dokumentacji nie tylko znacznie usprawnia i ułatwia leczenie w placówkach medycznych, ale jest również pomocna dla personelu szpitali i przychodni.

 

 

 

Przeczytaj również: