12 maja 2017

Inwestycje

Otwarcie wyremontowanego bloku operacyjnego w Koninie

W połowie maja rozpocznie pracę wyremontowany blok operacyjny oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Koninie. Remont trwał blisko dwa lata. Łączny koszt inwestycji współfinansowanej z budżetu województwa wielkopolskiego wyniósł blisko 1,5 mln zł. 

11 maja nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanego bloku operacyjnego przy oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Koninie. W ramach prac budowlanych pomieszczenia, w których mieściła się sala operacyjna zostały całkowicie przearanżowane.  – Powierzchnia się nie zmieniła, ale układ pomieszczeń jest zupełnie inny – mówi Leszek Sobieski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Nowoczesny sprzęt 

Nowa sala operacyjna została wyposażona w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Prowadzą do niej dwie śluzy – jedna przeznaczona do przygotowania pacjenta, druga, dla lekarza. W ramach bloku operacyjnego funkcjonowała będzie również sala wybudzeń. Blok dysponuje również pomieszczeniami magazynowymi i pokojem socjalnym. Zmiany dotknęły także wyposażenie – Mamy nowoczesny sprzęt jeśli chodzi o lampy, które są nam niezbędne do operacji. Mamy laminarny nawiew, dzięki czemu będziemy mogli mieć utrzymaną właściwą temperaturę i wilgotność pomieszczenia. Pamiętamy dni, gdzie było gorąco i pot nam kapał, położne musiały nam wycierać czoło, żeby nie zabrudzić ran operacyjnych. Myślę, że to się skończy dzięki tej inwestycji. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni – mówi Roman Kowalewski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie w rozmowie z Lm.pl.

Uroczyste otwarcie

 

Dotacja województwa 

Modernizacja bloku operacyjnego kosztowała ponad 1,43 mln zł. Blisko 580 tys. zł pochodziło z dotacji z budżetu województwa wielkopolskiego. 700 tys. na prace budowlane oraz ponad 200 tys. zł na zakup wyposażenia, szpital w Koninie wygospodarował ze środków własnych. Remont trwał 2 lata. 

W 2016 roku w szpitalu wojewódzkim w Koninie wykonano ponad 1,5 tys. operacji w pionie ginekologiczno-położniczym, w tym  niemal 700 cięć cesarskich.  

W skrócie: 

  • Po dwóch latach zakończył się remont bloku operacyjnego na oddziale ginekologiczno-położniczym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie
  • Inwestycja kosztowała blisko 1,5 mln zł. 580 tys. zł pochodziło z dotacji województwa wielkopolskiego
  • Blisko 200 tys. zł kosztowało wyposażenie, m.in. lampy operacyjne czy laminarny nawiew powietrza
Źródło: lm.pl

 

Przeczytaj również: