6 listopada 2017

Inwestycje

Otwarcie Vratislavia Medica

7 listopada odbędzie się oficjalne otwarcie Vratislavia Medica, Szpitala im. św. Jana Pawła II. Będzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków medycznych w Polsce w zakresie szeroko pojętej rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej.

Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II, do niedawna doskonale znany jako Wrocławskie Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji już w tym miesiącu zacznie funkcjonować pełną parą. Jeszcze w listopadzie pierwsi pacjenci zostaną przeniesieni z dotychczasowej siedziby przy ul. Chopina do nowego ultranowoczesnego budynku. Oferta szpitala obejmować będzie specjalistyczną opiekę lekarską w zakresie rehabilitacji (m.in. neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej czy ortopedycznej) oraz szeroki wachlarz zabiegów chirurgicznych. Medycyna sportowa to kolejny obszar specjalizacji wrocławskiej placówki, odpowiadający na coraz większe zapotrzebowanie wynikające z rosnącej aktywności fizycznej społeczeństwa.

– W nowej siedzibie Vratislavia Medica pragniemy umożliwić pacjentom powrót do zdrowia w jak najlepszych warunkach, przy wykorzystaniu uznanych na całym świecie metod, technologii i urządzeń medycznych. Podczas otwarcia szpitala zaprezentujemy naprawdę unikalne wyposażenie, które zostało sprowadzone do Wrocławia po to, aby osiągnąć możliwie jak najwyższą jakość obsługi i leczenia pacjentów. Naszym celem było stworzenie ośrodka na najwyższym światowym poziomie i w jego realizacji nie szliśmy na żadne kompromisy – deklaruje Stanisław Han, prezes Grupy HASCO, której częścią jest Vratislavia Medica. – Szpital ma potężne możliwości obsługi pacjenta. Na przykład w zakresie rehabilitacji neurologicznej są one na razie daleko większe, niż aktualny kontrakt z NFZ. Ale mam nadzieję, że to się zmieni, bo potrzeby są ogromne, co widać doskonale po odległych terminach na świadczenia medyczne – dodaje prezes Han.

Tuż po uroczystym otwarciu szpital zorganizuje dni otwarte, podczas których wszyscy chętni będą mogli zapoznać się zarówno z wyposażeniem i ofertą medyczną szpitala, jak i unikalną architekturą samego budynku. Planowane są także bezpłatne porady dla zwiedzających. 

Vratislavia Medica posiada cztery kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11 000 metrów kwadratowych, dwie sale operacyjne, ponad 150 łóżek szpitalnych, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie kompleksowej fizjoterapii, kriokomorę, a także unikalny basen z przeciwprądem do nauki chodu. Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów, aptekę z funkcją „Drive”, sklep medyczny, bistro, kaplicę i parking. – Funkcjonalność Model Nano, który będzie służył pacjentom we Wrocławiu, ułatwia pracę personelu i zwiększa komfort pacjentów. Łóżka przygotowano w konfiguracji dostosowanej do potrzeb danego oddziału, wyposażając poszczególne egzemplarze np. w ułatwiające prowadzenie rehabilitacji podwójne ramy wyciągowe, czy uchwyty do kroplówek. Sprzęt umożliwia uzyskanie niewielkiej minimalnej wysokości leża, co ma znaczenie w przypadku pacjentów mających trudności z poruszaniem się  mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Źrodło: mat. pras. 

Przeczytaj również: