5 lipca 2017

Inwestycje

Nowy budynek Szpitala w Białymstoku

Samodzielny Szpital Miejski im. PCK przygotowuje się do inwestycji, której celem będzie budowa nowego, czterokondygnacyjnego budynku, w którym znajdują się m.in. pracownia tomograficzna czy przychodnie specjalistyczne. Miasto właśnie ogłosiło przetarg dotyczący budowy. 

Samodzielny Szpital Miejski im. PCK powstał w 1960 roku. Mieści się w budynku dawnego gimnazjum hebrajskiego. Ponieważ jest on włączony do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków, prowadzenie zbyt rozległych i ingerujących w strukturę budynku prac jest trudne. W związku z tym w północnej części działki, na której zlokalizowany jest szpital, na miejscu obecnie istniejącej parterowej przybudówki powstać ma zupełnie nowy, czterokondygnacyjny obiekt. 

Szpital w Białymstoku z nowym budynkiem 

Obecnie, w starym budynku mieszczą się dwa oddziały – chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym oraz chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Działają w nim również poradnie specjalistyczne i gabinet lekarza POZ. W nowym obiekcie białostockiego szpitala znaleźć mają się pomieszczenia zabiegowe diagnostyki tomograficznej, które usytuowane będą w piwnicy. Parter zajmie przychodnia gastrologiczna i ogólna. Z kolei  na pierwszym i drugim piętrze powstaną sale dla chorych i pomieszczenia personelu. Na najwyższym, trzecim piętrze, znajdą się pomieszczenia biurowe i techniczne, a także apteka szpitalna. Łącznie nowy obiekt będzie miał blisko 1200 metrów kwadratowych powierzchni. 

Większy komfort dla pacjentów 

Miasto ogłosiło przetarg dotyczący budowy nowego budynku. Oferty można składać do 20 lipca, natomiast pawilon ma powstać do listopad 2018 r. – Ta inwestycja pozwoli poprawić komfort pacjentów szpitala – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Od kilku lat staramy się modernizować nasz miejski szpital, tak aby stworzyć tam białostoczanom jak najlepsze warunki do leczenia.

W skrócie: 

  • Przy starym obiekcie Szpitala w Białymstoku powstanie nowy budynek 
  • Znajdą się w nim m.in. pracownia tomograficzna oddziały łóżkowe i apteka szpitalna 
  • Inwestycja ma zakończyć się do listopada 2018 r.
Źródło: wrotapodlasia.pl

Przeczytaj również: