4 października 2018

Inwestycje

Nowy blok operacyjny w Szpitalu w Blachowni

Szpital w Blachowni (powiat częstochowski) zakończył jeden z etapów modernizacji. 1 października nowy blok operacyjny został skontrolowany przez inspektorów sanepidu i nadzoru budowlanego. Generalny remont bloku operacyjnego rozpoczął się w maju bieżącego roku i kosztował dzierżawcę szpitala firmę Scanmed 3,5 mln zł. Na powierzchni 350 m kw. powstały trzy sale operacyjne  (chirurgiczna, ginekologiczna, ortopedyczna), zaplecze socjalno-gospodarcze, podręczny magazyn leków i środków opatrunkowych, toalety oraz myjnie.

Wsparcie włądz powiatu częstochowskiego pozwoliło na sprawny i bezproblemowy przebieg wszystkich spraw administracyjnch związanych z między innymi uzyskaniem dokumentów niezbędnych potrzebnych do przeprowadzenia remontu.

- Nareszcie mamy blok operacyjny z prawdziwego zdarzenia – cieszy się dyrektor szpitala Janusz Adamkiewicz. – Jest to obiekt bardzo nowoczesny, z najnowszą aparaturą, wykonany zgodnie z najnowszymi technologiami obowiązującymi w budownictwie szpitalnym. Dzięki wsparciu władz powiatu częstochowskiego, ich życzliwości i zaangażowaniu wszystkie sprawy administracyjne związane m.in.  z uzyskiwaniem dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia remontu, przebiegały sprawnie i bezproblemowo.

Z zakończenia remontu bloku operacyjnego cieszą się również pacjenci. A tych, którzy są w Blachowni operowani, jest znaczna ilość. Rocznie szpital wykonuje około 1300 zabiegów operacyjnych: ok. 700 chirurgicznych, 400 ortopedycznych, 200 ginekologicznyc. Do tego dochodzi ok. 130 zabiegów rocznie z zakresu endoprotetyki kolan i bioder.

Satysfakcji z rozwoju szpitala nie ukrywają także władze powiatu częstochowskiego. – Bardzo nas cieszy rozwój szpitala, troska zarówno dzierżawcy, jak i dyrekcji oraz pracowników szpitala o to, by placówka ta świadczyła usługi medyczne na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i najlepszego sprzętu – mówi starosta częstochowski Krzysztof Smela. – Scanmed pokazuje, że zależy mu nie tylko na bezpieczeństwie pacjentów, ale także na ich komforcie. Dzięki Scanmedowi stary szpital dostaje nowe życie. Staje się coraz piękniejszy, nowocześniejszy i bardziej przyjazny pacjentom.

Następnym etapem modernizacji szpitala będzie remont oddziałów ginekologii, położnictwa i neonatologii. W kolejce czeka też pediatria.

W skrócie:

  • Szpital w Blachowni uroczyście otworzył nowy blok operacyjny. 
  • Generalny remont bloku operacyjnego rozpoczął się w maju bieżącego roku i kosztował dzierżawcę szpitala firmę Scanmed 3,5 mln zł
  • Następnym etapem modernizacji szpitala będzie remont oddziałów ginekologii, położnictwa i neonatologii. W kolejce czeka też pediatria.

Przeczytaj również: