29 listopada 2018

Inwestycje

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci w Poznaniu

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otrzymał dofinansowanie realizacji projektu pn. „Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) w województwie wielkopolskim”. 

26 listopada br marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowę z Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Środki zostaną przeznaczone na modernizację, ale także doposażenie w nowoczesny sprzęt miejsca świadczenia usług zdrowotnych. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia w zakresie diagnosy potrzeb i leczenia rehabilitacyjnego osób z mózgowym porażeniem dzięcym. 

Według specjalistów rehabilitacja dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym jest wyjątkowo trudna, ale również niezbędna dla prawidłowego leczenia. Sprzęt, który trafi do szpitala to duża szansa na poprawienie komfortu życia dla najmłodszych pacjentów. Nowoczesne technologie, które trafią do szpitala, dzięki realizowanej inwestycji umozliwwią naukę chodu osobom, u których umiejętności poruszania się nie występują lub są zaburzone. Dodatkowo kompleksowe wsparcia zapewni pacjentom warunki do kontynujacji rehabilitacji w warunkach domowych.

Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł, z czego 18 mln zł zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, a 1 milion to wkład własny szpitala.

Przeczytaj również: