18 marca 2019

Inwestycje

Nowoczesny SOR w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

Szpitalny Oddział Ratunkowy w międzyleskim szpitalu został kompleksowo zmodernizowany. SOR zyskał nowy wygląd, wyposażenie i aparaturę medyczną. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył aż 12 mln zł. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli marszałek Adam Struzik,  wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon.

Długo wyczekiwany przez pacjentów remont SOR-u dobiegł końca. Prace trwały niemal 3 lata. Dzięki modernizacji, wnętrza stały się przyjazne, a nowoczesny sprzęt medyczny zapewni mieszkańcom Mazowsza szybką diagnostykę i pomoc medyczną. Inwestycja przyczyni się także do zwiększenia jakości i efektywności świadczonej tu pomocy.

–To niezwykle istotna inwestycja. Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce w którym niejednokrotnie toczy się walka o ludzkie życie. Dlatego cieszę się, że udało nam się stworzyć nowoczesne, profesjonalne i przyjazne pacjentom miejsce, w którym mogą liczyć na fachową pomoc – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Inwestycja wiązała się z przebudową i rozbudową pomieszczeń w budynku B i C, której celem było dostosowanie przestrzeni do potrzeb SOR-u. Powierzchnia oddziału wynosi obecnie 952 m2 i została zbudowana w miejscu poprzedniej izby przyjęć. Prace modernizacyjne obejmowały także zakup i montaż windy oraz reduktorów gazów medycznych. Wykonano także instalacje wodno-kanalizacyjne, instalacje wentylacji mechanicznej, elektrycznej i teletechnicznej. Zadanie obejmowało także roboty drogowe wraz z oświetleniem w zakresie dojazdu i podjazdu karetek pogotowia. Zagospodarowany został również teren wokół SOR-u.

– Środki, które przeznaczyliśmy dla międzyleskiego szpitala przekładają się na lepsze warunki leczenia pacjentów. To przecież oni są w tym wszystkim najważniejsi. Przebudowa i modernizacja budynków, ale także zakup nowego wyposażenia i sprzętów medycznych podwyższy bezpieczeństwo i komfort zarówno chorych, jak i personelu – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

Pacjenci mogą liczyć także na całkiem nowe wyposażenie. Dzięki środkom z budżetu województwa udało się zakupić podstawowe meble oraz wyposażenie do łazienek i sanitariów. Szpitalny oddział ratunkowy zyskał nowe stoły m.in. operacyjne, do badań, zabiegów i opatrunków, oprawy szpitalne przyłóżkowe, kolumny anestetyczne, kolumnę operacyjną chirurgiczną, a także lampy zabiegowe i lampę sufitową operacyjną. Zakupione zostały także fotele ginekologiczno-urologiczne oraz wózki do przewożenia chorych.

– To bardzo ważna inwestycja, dlatego wsparliśmy szpital środkami z naszego budżetu. Jestem przekonany, że nowy szpitalny oddział ratunkowy będzie dobrze służył mieszkańcom Mazowsza – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Duże środki finansowe zostały przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania SOR-u. Oddział zyskał nowy aparat RTG i EKG, tor wizyjny do tamowania krwawienia, zestawy endoskopowe, aparaty do znieczulenia z respiratorem i zestawy monitorujące, kardiomonitory, a także inne narzędzia medyczne.

Praktycznie wszystko zostało zmienione – od prac modernizacyjnych po szczegółowe wyposażenie SOR-u. Dzięki inwestycji wzrośnie jakość świadczonych usług – podkreśla Jarosław Rosłon Dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego.

Przebudowana przestrzeń, nowe łóżka i profesjonalny sprzęt medyczny pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i komfortowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 12 mln zł z czego aż 11,9 mln zł to środki przyznane przez samorząd województwa mazowieckiego.

W skrócie: 

  • Szpitalny Oddział Ratunkowy w międzyleskim szpitalu został kompleksowo zmodernizowany.
  • Przebudowana przestrzeń, nowe łóżka i profesjonalny sprzęt medyczny pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i komfortowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
  •  Całkowity koszt inwestycji to ponad 12 mln zł z czego aż 11,9 mln zł to środki przyznane przez samorząd województwa mazowieckiego.
Źródło: materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Przeczytaj również: