17 grudnia 2018

Inwestycje

Nowa urologia i onkologia urologiczna w Jaworznie

W czwartek, 13 grudnia br. w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie otwarto Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej. Uroczyście wstęgę wraz z dyrektorem jaworznickiego szpitala Józefem Kurkiem, przecięli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i jego zastępca Monika Bryl, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki i ordynator Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr Artur Kuligowski.

Adaptacja pomieszczeń pierwszego piętra szpitala pod działalność Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej wraz z budową infrastruktury oraz zakupem wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej była możliwa dzięki dotacji Gminy Miasta Jaworzna w wysokości blisko 3,7 mln zł. 

Prace modernizacyjne rozpoczęły się na początku wakacji i trwały kilka miesięcy. Oddział znajduje się na pierwszym piętrze i zajmuje całe szpitalne skrzydło. Dotychczas miejsce to było zajmowane przez administrację. 

W ramach zadania wykonane zostały roboty budowlane, modernizacja instalacji sanitarnej i wodno - kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej, instalacji wentylacji i klimatyzacji, instalacji gazów medycznych oraz zakupiono niezbędne wyposażenie, sprzęt i aparaturę medyczną.

Pacjenci pojawią się na oddziale w okresie między świętami a Nowym Rokiem. 

Otwarcie oddziału urologicznego to jedna z większych inwestycji realizowanych w bieżącym roku w jaworznickim szpitalu. W sierpniu zaprezentowano nowo zakupiony aparat mammograficzny z cyfrowym detektorem obrazu za ok. 1,2 mln złotych, a w październiku Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny otrzymał blisko 159 tys. zł dofinansowania na zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Źródło: materiały prasowe SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie

Przeczytaj również: