30 października 2018

Inwestycje

Niemal milion złotych na inwestycje w Wąbrzeźnie

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie otrzymał 962 tys. złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na remont sal chorych oraz zakup sprzętu medycznego. Prace modernizacyjne obejmą Oddział Wewnętrzny, ale także gabinety lekarskie i zabiegowe poradni chirurgiczno-ortopedycznej. 

Remont i modernizacja

Gruntowny remont i modernizację czeka Oddział Wewnętrzny, Nową jakość zyskają sale dla pacjentów - dwie z nich będą spełniały standardy sal do opieki nad osobami wymagającymi intensywnego nadzoru medycznego. Oprócz tego w szpitalu wyremontowana zostanie toaleta, powstanie nowoczesna instalacja gazów medycznych, zakupione zostaną nowe łóżka oraz stoliki. Modernizacja czeka również gabinety lekarskie i zabiegowe poradni chirurgiczno-ortopedycznej. 

Nowoczesny sprzęt medyczny

Większość pieniędzy z dofinansowania zostanie przeznaczone na zakup nowoczesnej aparatury medycznej. Zakupione zostaną m.in.:  kardiomonitory, respirator transportowy, defibrylator Lifepack 15, pompy do karmienia pozajelitowego, aparat przyłóżkowy RTG oraz wózki do transportu pacjentów. Nowoczesny sprzęt trafi również do poradni specjalistycznych i oddziału chirurginczego oraz ginekolgicznego. 

Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na październik 2019 roku. Łączna wartość powyższych inwestycji zamknie się w kwocie 1,666 mln zł

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie należy do Grupy Nowy Szpital, która jest największą w Polsce siecią szpitali świadczących usługi w ramach powszechnego ubezpieczenia.

W skrócie

  • Nowy Szpital w Wąbrzeźnie otrzymał 962 tys, złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.
  • Pieniądze zostana przeznaczone na m.in. remont sal chorych oraz zakup sprzętu medycznego.
  • Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na październik 2019 roku. Łączna wartość powyższych inwestycji zamknie się w kwocie 1,666 mln zł.

Przeczytaj również: