17 lipca 2017

Inwestycje

Klinika chorób zakaźnych w Łańcucie otwarta po remoncie

Blisko rok trwał kapitalny remont oddziału chorób zakaźnych szpitala powiatowego w Łańcucie. Był to pierwszy poważny remont budynku powstałego na początku XX w. od momentu jego powstania. Oddział został dodatkowo rozbudowany, co pozwoliło zwiększyć liczbę łóżek do ponad 30.  

Kapitalny remont oddziału zakaźnego rozpoczął się w sierpniu zeszłego roku. Był niezbędny, bowiem od blisko pół wieku na oddziale nie przeprowadzono znaczących prac modernizacyjnych. Inwestycja pozwoliła natomiast dostosować oddział do potrzeb pacjentów i lekarzy oraz standardów XXI wieku. Przeprowadzenie niezbędnych prac i zakup wyposażenia kosztowały łącznie 8 mln zł. 2,5 mln zł dotacji szpital otrzymał z Ministerstwa Zdrowia, pozostała suma pochodziła z budżetu powiatu, który jest jedynym akcjonariuszem szpitala. 

Więcej łóżek dla pacjentów 

Remont pozwolił nie tylko dostosować oddział do obowiązujących standardów, ale również powiększyć liczbę łóżek do ponad 30. Każda sala dla pacjentów została wyposażona w łazienkę. Powstała również specjalna część diagnostyczno-zabiegowa oraz pomieszczenia do intensywnego nadzoru medycznego. Dzięki inwestycji znalazło się też miejsce na gabinety poradni chorób zakaźnych i hepatologii oraz ośrodka leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby.

Oddział kliniczny 

Remont w szpitalu w Łańcucie to korzyści nie tylko dla pacjentów ale również dla studentów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Oddział zakaźny razem z geriatrią i psychiatrią posiadają status kliniki, co oznacza, że mogą kształcić się na nich przyszli medycy. 

W skrócie: 

  • Zakończył się trwający od sierpnia zeszłego roku remont oddziału zakaźnego szpitala w Łańcucie
  • Inwestycja kosztowała blisko 8 mln zł 
  • Szpital otrzymał 2,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia
Źródło: rzeszow.tvp.pl

 

Przeczytaj również: