19 grudnia 2018

Inwestycje

Jelenia Góra: Nowy Oddział Onkologii Klinicznej

17 grudnia b.r. w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej uroczyście otwarto nowy oddział onkologiczny. W ramach inwestycji do istniejącego szpitala dobudowano 3-kondygnacyjny budynek w którym mieście się aktualnie nowy oddział. Łączy koszt budowy i wyposażenia to ponad 10 mln zł. 

Dzięki wsparciu samorządu województwa szpital w Jeleniej Górze powiększył się o oddział onkologiczny. W ramach projektu „Zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej na terenie województwa dolnośląskiego w celu zwiększenia dostępności do świadczeń" zaprojektowano i wybudowano oddział onkologiczny. Zakupiono wyposażenie, sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. łóżka z pełnym wyposażeniem dla pacjentów, aparaty USG, aparat EKG, statywy do kroplówek, wózki do leków i transportowe. Pacjenci będą przenoszeni do nowych pomieszczeń na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 r.

Marszałek  Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wziął udział w uroczystym otwarciu nowego oddziału onkologicznego, który powstał w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

− Staramy się  systematycznie poprawiać ochronę zdrowia w naszym regionie. Szczególnie zależy nam na pomocy pacjentom onkologicznym, ponieważ niepokoją nas prognozy o wzroście zachorowań Dolnoślązaków na choroby nowotworowe. W ostatnich latach sporo już zrobiliśmy w tym kierunku. Otworzyliśmy nowe filie DCO w Legnicy i Jeleniej Górze oraz Breast Unit, pierwsze w regionie Centrum Chorób Piersi. Ruszyliśmy również z procedurami dotyczącymi budowy Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Wspieramy także szpitale i placówki medyczne podczas remontów oraz w zakupie sprzętu i aparatury medycznej – powiedział marszałek Cezary Przybylski

Inwestycja ma zapewnić pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną oraz zwiększyć dostępność świadczeń medycznych.

 

Całkowita wartość projektu to prawie 10,5 mln zł, z czego dofinansowanie m.in. ze środków unijnych wynosi ponad 8 mln zł, a dotacja z budżetu województwa dolnośląskiego to prawie 2 mln zł.

Wierzę, że dzięki inwestowaniu w dolnośląskie placówki medyczne znacząco poprawi się dostępność specjalistycznych metod leczenia o wysokich standardach – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

W skrócie:

  • W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej uroczyście otwarto nowy oddział onkologiczny.
  • W ramach inwestycji do istniejącego szpitala dobudowano 3-kondygnacyjny budynek w którym mieście się aktualnie nowy oddział.
  • Całkowita wartość projektu to prawie 10,5 mln zł, z czego dofinansowanie m.in. ze środków unijnych wynosi ponad 8 mln zł, a dotacja z budżetu województwa dolnośląskiego to prawie 2 mln zł.
Źródło: materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Przeczytaj również: