11 kwietnia 2017

Inwestycje

Inwestycja szpitala w Jarosławiu

Blok operacyjny, oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, centralna sterylizatornia oraz lądowisko dla helikopterów znajdą się w zmodernizowanym budynku Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Inwestycja będzie kosztować blisko 22 mln zł.

Szpital w Jarosławiu przygotowuje się do wielkiej inwestycji. W planach jest kapitalny remont i modernizacja dawnego budynku administracyjnego. Czterokondygnacyjny obiekt ma blisko 800 metrów kwadratowych powierzchni. Od lat nie był on wykorzystywany, natomiast za 10 miesięcy ma stać się najnowocześniejszym elementem infrastruktury szpitalnej. 

Szpital stara się o dotację

Inwestycja będzie kosztować blisko 22 mln zł. Środki na jej sfinansowanie pochodzą z budżetów szpitala i powiatu. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego placówka stara się również o dofinansowanie w wysokości 10 mln zł.  

Nowoczesny oddział ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny 

Na parterze budynku znajdą się pomieszczenia techniczne oraz zaplecze. Będzie tu zlokalizowana m.in. centralna sterylizatornia oraz apteka szpitalna. Piętro wyżej znajdzie się  odcinek ginekologiczny oddziału ginekologiczno-położniczego. Będą tu sale jedno i dwuosobowe, w których łącznie pomieszczą się 24 łóżka. Wyżej znajdzie się odcinek położniczy i oddział neonatologiczny oraz dwie sale porodowe z trzema łózkami porodowymi w każdej z nich. Na ostatnim piętrze zlokalizowany będzie blok operacyjny. Będą tam cztery sale operacyjne. Na dachu wyremontowanego budynku powstanie natomiast lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zostanie przystosowane tak, aby helikoptery mogły korzystać z niego przez całą dobę. Dodatkowo wybudowany zostanie łącznik, który połączy obiekt z pozostałymi częściami szpitala. 

Kolejny będzie SOR

Mimo że ta inwestycja ledwo się rozpoczyna, dyrekcja placówki oraz władze powiatu już zastanawiają się nad następnymi. W perspektywie jest m.in., utworzenie na terenie szpitala w Jarosławiu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

W skrócie:

  • Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu planuje remont dawnego budynku administracyjnego
  • W obiekcie zlokalizowane będą m.in. oddziały ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny oraz blok operacyjny i lądowisko dla śmigłowców
  • Inwestycja pochłonie blisko 22 mln zł
Źródło: Comjar.pl

Przeczytaj również: