20 marca 2020

Sprzęt i Innowacje

Fundacja Siepomaga wspiera w czasie walki z epidemią

3 marca rozpoczęła się zbiórka zorganizowana przez Fundację Siepomaga na niezbędne wyposażenie wszystkich placówek medycznych, które podjęły walkę z pandemią koronawirusa. 

 

W tej chwili,  najważniejsze jest możliwie jak największe spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Istotne, aby każdy z nas zachował rozsądek i rozwagę w tej, jakże nowej dla nas sytuacji. 

Niestety w polskich placówkach medycznych można zauważyć braki podstawowych środków ochrony dla personelu medycznego. Dlatego też zbiórka powstała z myślą o Nich. Zgromadzone środki pozwolą wyposażyć nowe oddziały zakaźne, a także wszystkie szpitale, które podjęły walkę z koronawirusem. 

Inicjatorzy zbiórki informują o tym, że będą w stałym kontakcie ze szpitalami, które będą potrzebowały ich wsparcia.

-Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Kwarantanna to moment, w którym hasło #zostanwdomu trzeba traktować poważnie! Odkładamy wszystko, co nie jest sprawą życia i śmierci, na bok. Nawet jeśli sami nie jesteśmy w grupie ryzyka, pamiętamy o tych, którzy w niej są. Nie ignorujemy zaleceń. Jesteśmy odpowiedzialni – za siebie i innych! – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia

 

Dotąd zbiórkę Fundacji wsparło 165 094 osób. Do godz. 14:30 liczy łącznie 11 942 033, 83 zł. 

Wpłaty można dokonać na stronie internetowej zbiórki:

 www.siepomaga.pl/koronawirus.

 

Przeczytaj również: