6 maja 2020

Sprzęt i Innowacje

Czy branża farmaceutyczna może podjąć się bardziej wydajnej produkcji leków?

Przemysł farmaceutyczny staje się ofiarą własnego sukcesu. Jego produkty tak skutecznie przedłużają ludzkie życie, że na całym świecie koszty konsumpcji leków przekraczają możliwości nabywców. Dlatego firma WMFTG podjęła współpracę z czołowymi ekspertami z branży w celu przedyskutowania rozwiązań, dzięki którym przemysł farmaceutyczny mógłby dostarczać nowe leki szybciej i po niższych cenach, aby sprostać ciągle rosnącym potrzebom starzejącego się społeczeństwa i napiętym budżetom służby zdrowia. 

W ten sposób powstał raport opublikowany przez irlandzki National Institute for Bioprocessing Research and Training oraz firmy O'Hara Technologies i Watson-Marlow Fluid Technology Group.

Wraz ze wzrostem średniej długości życia na świecie coraz więcej osób cierpi na choroby przewlekłe. Zmusza to systemy opieki zdrowotnej do finansowania dodatkowego leczenia, a firmy farmaceutyczne – do coraz bardziej efektywnej produkcji leków. Jest to szczególnie widoczne w Europie, gdzie rządowe ograniczenia finansowania poważnie obniżają możliwości refundacji kosztów leków. Jest to poważne obciążenie na wszystkich etapach opracowywania i produkcji leków.

Wytwarzanie nowych leków wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii produkcji, ale potrzebne są kolejne innowacje. Dokument, którego współautorem są liderzy branży John Milne, dyrektor ds. szkoleń w National Institute for Bioprocessing Research and Training, Jim Marjeram, dyrektor ds. technologii w O'Hara Technologies oraz dr Chris Palmer, Tubing Product Manager w firmie WMFTG, omawia rozwój produkcji ciągłej i jej wpływ na wytwarzanie leków. 

-Produkcja ciągła nie jest nowym pomysłem – komentuje Jim Marjeram. -Przemysł farmaceutyczny adaptował ją stosunkowo wolno, po części z powodu obaw dotyczących możliwości utrzymania zgodności z obowiązującymi normami. Jednak obecnie korzyści biznesowe płynące z produkcji ciągłej są lepiej rozumiane w tej branży, a nasze podejście zaczyna spotykać się ze zrozumieniem.

John Milne dodał: 

-Wdrożenie produkcji ciągłej wiąże się z wieloma wyzwaniami inżynieryjnymi, jak np. integracja różnych procesów przetwarzania czy spełnianie wymogów prawnych. Nie powinno to zniechęcać nas do wdrażania nowych technik, lecz wskazuje na konieczność starannego namysłu podczas projektowania i wyboru najlepszych wariantów poszczególnych procesów.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
www.wmftg.com.

 

Przeczytaj również: