6 czerwca 2018

Konferencje

Cardiology Innovations Day | Wrocław | 5-8 czerwca 2018

Najważniejsze rozwiązania dla telemedycyny, nowe technologie w obrazowaniu i elektroterapii, cathlaby przyszłości oraz polskie innowacje w kardiologii to tylko niektóre tematy poruszane podczas międzynarodowej konferencji „Kardiologia na początku dwudziestego pierwszego wieku – potrzeba innowacyjnych rozwiązań w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej”, która odbędzie się w dn. 7-8 czerwca br. we Wrocławiu w ramach pierwszej edycji Cardiology Innovations Days.

Nowe technologie wkraczają do medycyny, perspektywy rynku są ogromne i stwarzają szanse, które warto wykorzystywać. Szczególnie ważne jest to w kardiologii, gdzie szybko implementowane nowości technologiczne niezwłocznie przekładają się na korzyści zarówno dla lekarzy, jak i dla społeczeństwa.

O kardiologii XXI wieku, perspektywach i kierunkach rozwoju, nowych technologiach w medycynie i szansach, które stwarzają, porozmawiają wybitni przedstawiciele świata medycyny, lekarze-praktycy, naukowcy, inżynierowie, biotechnolodzy oraz kreatorzy polityki zdrowotnej.

Nowe technologie oczami światowych ekspertów

Program konferencji będzie niezwykle bogaty i poświęcony wyłącznie najnowszym osiągnięciom w obszarze nowych technologii medycznych. W rozmowach o kardiologii XXI wieku nie zabraknie tematów poświęconych telemedycynie i jej roli w prewencji schorzeń kardiologicznych i opieki ambulatoryjnej. O koncepcji i wdrożeniu programu zdalnego zarządzania opieką nad pacjentami z niewydolnością serca opowie wybitny ekspert, kierownik Kliniki „Center for Cardiovascular Telemedicine Charité Berlin”, prof. Friedrich Köhler. W czasie wykładu zostanie omówiona rola, personalna struktura, techniczna infrastruktura i standardowe procedury operacyjne Centrum Telemedycyny Sercowo-Naczyniowej. 

Uczestnicy konferencji Cardiology Innovations Days będą mogli wziąć udział w dyskusji na temat tak zwanych Cathlabów przyszłości, omawiając nowości w obrazowaniu medycznym. Także w tej sesji nie zabraknie światowej sławy eksperta – prof. Roberto Cortiego z Kliniki Serca w Zurychu, który wygłosi wykład na temat hybrydowego obrazowania dla interwencji w chorobach strukturalnych serca. 

Podczas uroczystej inauguracji Konferencji (7 czerwca) wykłady wygłoszą: prof. Stefan Anker z Niemiec, prof. Giuseppe M.C. Rosano z Włoch oraz prof. Piotr Ponikowski – lider merytoryczny i współorganizator wydarzenia. 8 czerwca panele poprowadzą polscy eksperci, a wśród nich: prof. Waldemar Banasiak, prof. Zbigniew Kalarus, prof. Piotr Lipiec, Prof. Piotr Jankowski, prof. Janina Stępińska, prof. Adam Witkowski. Uczestnikami paneli będą również przedstawiciele środowiska technologicznego, ośrodków naukowych i badawczych oraz instytucji rządowych, odpowiedzialnych za kreowanie polityki zdrowotnej, edukację i rozwój Polski. 

Hackathon i warsztaty – szansa dla młodych naukowców, studentów i starupów

Konferencję poprzedzi Cardiology Innovations Hackathon – 48-godzinny maraton kreowania rozwiązań wspierających pacjentów z niewydolnością serca i ich bliskich, który odbędzie się w dniach: 5-7 czerwca. 7 czerwca zostaną zorganizowane warsztaty dla startupów związane z regulacjami wprowadzania innowacyjnych urządzeń medycznych na rynek europejski, które poprowadzi ekspert ze Szwajcarii, Mario Klessacscheck. Ich celem jest wyszkolenie przyszłych liderów biznesu w kreowaniu efektywnej strategii wdrożenia konceptów, by budować bardziej wydajny system opieki nad pacjentem.

Odbywająca się w dniach 7-8 czerwca międzynarodowa konferencja w ramach wydarzenia Cardiology Innovations Days 2018 to wyjątkowa okazja, by porozmawiać o innowacjach w gronie europejskich ekspertów. Zapraszamy wszystkich lekarzy zainteresowanych wykorzystaniem narzędzi technologicznych w codziennej praktyce lekarskiej, inżynierów, biotechnologów, naukowców i partnerów branżowych, którzy będą mogli przedstawić własne osiągnięcia, a także poznać realne potrzeby i oczekiwania lekarzy praktyków w tym zakresie.

Szczegółowe informacje: http://cardiologyinnovations.com/ 

 

 

Przeczytaj również: