10 maja 2018

Inwestycje

47 mln zł na informatyzację świętokrzyskich szpitali

Środki z Unii Europejskiej  trafią do 20 szpitali w województwie świętokrzyskim. Inwestycja zakłada kompleksową modernizację systemów informatycznych, m.in. zakup sprzętu komputerowego, rozbudowę sieci energetycznej i informatycznej oraz ucyfrowienie urządzeń diagnostycznych.

W środę, 9 maja w Świętokrzyskim Centrum Kryzysowym w Kielcach odbyła się konferencja podczas, której potwierdzono przyznanie dofinansowania dla 20 szpitali.

Środki z dofinansowania zostaną przeznaczone na budowę i rozwój systemów ochrony i monitorowania sieci, rozbudowę infrastruktury serwerowej, bazodanowej, platform wirtualizacji oraz systemy backupów i archiwizacji, w tym długoterminowe przechowywanie danych. Dzięki dotacji możliwy będzie również zakup nowych serwerów i systemów, które zautomatyzują i przyspieszą proces obróbki elektronicznej danych.

Pieniądze otrzymało 20 placówek medycznych z woj. świętokrzyskiego  osiem z nich jest zarządzanych przez samorząd wojewódzki, natomiast pozostałe dwanaście to szpitale powiatowe. Całość inwestycji będzie kosztować ponad 50 mln zł, z czego 47,01 mln zł zostanie pokryte z środków Unii Europejskiej. Modernizacja technologiczna ma zostać ukończona do końca 2021 roku. 

Projekt jest związany z nowymi przepisami, które przewidują wprowadzenie we wszystkich placówkach służby zdrowia wyłącznie elektronicznego systemu dokumentacji. W Polsce 250 z ok. 800 szpitali nie posiada systemów informatycznych spełniających przewidywane normy.

W skrócie: 

  • 20 szpitali z woj. świętokrzyskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 47 mln złotych
  • Środki z dofinansowania zostaną przeznaczone na budowę i rozwój systemów ochrony i monitorowania sieci, rozbudowę infrastruktury serwerowej, bazodanowej, platform wirtualizacji oraz systemy backupów i archiwizacji, w tym długoterminowe przechowywanie danych.
  • Projekt jest związany z nowymi przepisami, które przewidują wprowadzenie we wszystkich placówkach służby zdrowia wyłącznie elektronicznego systemu dokumentacji.
  • Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku. 

 

Przeczytaj również: