11 kwietnia 2017

Inwestycje

10 nowych ambulansów w Szczecinie

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie wzbogaciła się o 10 nowoczesnych ambulansów sanitarnych typu C. To pierwszy zakup WSPR w tym roku. Łączna kwota inwestycji wyniosła blisko 5,5 mln zł. 

Na początku kwietnia do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie trafiło 10 nowych ambulansów marki Mercedes. Każda z karetek warta jest blisko 550 tys. zł. To pierwsza duża inwestycja w tym roku. – Wymiana taboru to nasze coroczne zadanie. Każdego miesiąca nasze karetki przejeżdżają ogromną liczbę kilometrów. W tej sytuacji sprzęt, którym dysponujemy w akcjach ratowniczych musi być nowoczesny i sprawny – mówi dyrektor stacji Roman Pałka. 

WSPR zakupiła 10 ambulansów

 

Poprzednia tak duża inwestycja miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, kiedy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zakupiła 15 karetek. 

Nowe ambulanse trafią do kilku filii WSPR. Po dwa trafią Szczecina, Białogardu i Choszczna. Pozostałe ambulanse wzmocnią flotę stacji w Dobrzanach, Goleniowie, Koszalinie i Połczynie-Zdroju. Wszystkie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt i aparaturę do ratowania życia, m.in. respirator, defibrylator, pompę infuzyjną czy nosze podbierające.

W skrócie:

  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zakupiła 10 nowych ambulansów
  • Inwestycja kosztowała blisko 5,5 mln zł
  • WSPR co roku starta się prowadzić wymianę karetek znajdujących się na wyposażeniu ratowników
 

Przeczytaj również: